Obrázok
Nutricia
Výživa pre dospelých
Obrázok
Podvýživa
Vplyv protinádorových terapií na stravovanie

V prípade nádorového ochorenia sa nádor odstraňuje často chirurgicky. Po operácii môžu byť rany bolestivé a bude to trvať určitý čas, kým sa..

Zobraziť viac
Obrázok
Onkologický pacient
Svetový deň boja proti rakovine - 4. február

Cesta každého onkologického pacienta je jedinečná a vieme, že okrem liečby je nevyhnutná dostatočná a správna výživa, ktorá môže byť..

Zobraziť viac
Obrázok
Onkologický pacient
Pomocník pri stravovaní pri onkologickom ochorení

Cieľom správnej výživy počas onkologického ochorenia je dbať na to, aby malo Vaše telo správny pomer výživných látok, ktoré potrebuje pre..

Zobraziť viac
Obrázok
Starostlivosť
Odporúčaná starostlivosť a preventívne opatrenia proti podvýžive u seniorov

Pestrá strava a správne stravovacie návyky by mali byť základom zdravého životného štýlu každého človeka. U seniorov to platí viacnásobne..

Zobraziť viac
Obrázok
Zložky výživy
Základné zložky výživy, ktoré by v jedálničku nemali chýbať

Telo potrebuje pre správne fungovanie kvalitnú stravu a živiny. Preto je nutné dbať na jej pestrú a vyváženú skladbu. Základné živiny je..

Zobraziť viac
Obrázok
Popíjanie
Enterálna výživa na popíjanie – sipping

Enterálna výživa na popíjanie (sipping) je určená pre pacientov trpiacich podvýživou spojenou s ochorením. Je vhodná pre osoby s funkčným..

Zobraziť viac
Potraviny pro zvláštní lékařské účely. Výživa k popíjení je určená pro pacienty s řízenou dietní výživou při podvýživě související s nemocí. Prípřavky je potreba užívat pod lékařským dohledem.